Aikataulu

SUNNUNTAI 

 Lähdöt 1. väylältä.

Ilmoittautuminen 10min ennen omaa lähtöä 1. väylällä

Luokka Nimi   PDGA R1 R2 Lähtö
MA2 Ilkka Kiviranta 91511 78 72 8:40
MA2 Meeti Ollfat 74850 77 79 8:40
MA2 Joni Pihlajamäki 91903 83 85 8:40
MA2 Valtteri Ahlqvist 95060 72 75 8:40
MA2 Juho Järvinen 63336 72 75 8:50
MA2 Jari Puranen 91040 74 75 8:50
MA2 Timo Heikkilä 74121 69 76 8:50
MA2 Aleksi Ahlqvist 95061 77 69 8:50
MA2 Jani Heino 90885 69 78 9:00
MA2 Riku Oivo 70531 67 79 9:00
MA2 Ossi Harinen 86085 78 69 9:00
MA2 Antti Kortesmaa 64030 68 74 9:00
MA2 Lasse Kajanne 72156 74 70 9:10
MA2 Matti Ahonen 80276 72 73 9:10
MA2 Jouni Vaara 64497 70 75 9:10
MA2 Ville Kolari 49983 70 71 9:10
MA2 Tuomo Harju 83154 70 71 9:20
MA2 Pasi Törmälehto 50178 70 71 9:20
MA2 Niklas Poussu 93337 71 71 9:20
MA2 Teemu Hakala 82070 73 67 9:20
MA2 Ari Heikkilä 71459 66 74 9:30
MA2 Niko Palokangas 63318 76 65 9:30
MA2 Joni-Henri Ruohonen 63342 72 69 9:30
MA2 Toni Kukkonen 96661 74 63 9:30
MA2 Pasi Alakylmänen 95062 70 67 9:40
MA2 Mikko Pasanen 81373 66 71 9:40
MA2 Ville Salmela 92966 68 71 9:40
MPO Aaro  Valli 72919 72 81 9:40
MPO Kari Kankkunen 93289 75 79 9:50
MPO Tuomas Hyytiäinen 65715 77 73 9:50
MPO Joni Liukkonen 92160 79 73 9:50
MPO Teemu Korolainen 75259 76 76 9:50
MPO Pauli Jarvansalo 81536 75 78 10:00
MPO Joni Salonen 87483 74 71 10:00
MPO Teemu Levänaho 64026 71 76 10:00
MPO Ville Pietarila 70447 74 74 10:00
MPO Tuomo Vuorimies 59222 77 72 10:10
MPO Nestori Mäkinen 71227 67 75 10:10
MPO Antti Ruuska 71210 76 67 10:10
MPO Pete Hytönen 64475 73 70 10:10
MPO Valtteri Korhonen 70944 76 68 10:20
MPO Ville Rosenqvist 26430 70 71 10:20
MPO Antti Paloniemi 75758 69 72 10:20
MPO Jukka Hanhela 80863 69 72 10:20
MPO Pete Niemelä 64027 68 71 10:30
MPO Matti Savola 80854 64 75 10:30
MPO Pekka Kauppinen 70868 68 72 10:30
MPO Hao Kanerva 91887 67 73 10:30
MPO Jarno Pistokoski 95059 70 66 10:40
MPO Mikko Tonttila 80968 70 66 10:40
MPO Jukka Tyni 76789 68 68 10:40
MPO Joni Kovanen 76794 68 69 10:40
MPO Janne Mönkkönen 63339 66 67 10:50
MPO Petri Leminen 73748 66 68 10:50
MPO Onni Salonen 73154 65 69 10:50
MPO Jani Määttänen 52896 71 64 10:50
MPO Juha Pohjoisaho 76235 62 68 11:00
MPO Joni Arponen 72834 66 65 11:00
MPO Joni Oksa 75261 67 65 11:00
MPO Johan Ahola 86033 65 67 11:00
MPO Ville Iiruu 75249 64 65 11:10
MPO Valtter Verronen 73153 62 67 11:10
MPO Antti Ylikitti 57522 66 64 11:10
MPO Ville Lapinmäki 39874 64 66 11:10
MPO Henri Salminen 52489 65 62 11:20
MPO Joonas Aalto 71551 62 65 11:20
MPO Mika Körkkö 85476 59 68 11:20
MPO Joona Heinänen 58926 71 58 11:20
MJ2 Jooa Saari 79887 57 59 11:30
MJ2 Matias Puikkonen 73058 62 62 11:30
MJ2 Casper Ahonen 82292 67 62 11:30
MJ2 Samu Kesonen 86520 66 63 11:30
MJ2 Lauri Lehtinen 82297 67 63 11:30
MA2 Toni Manninen 71553 66 68 11:50
MA2 Eero Kauhanen 75252 66 68 11:50
MA2 Veli-Matti Kantanen 79882 72 64 11:50
MA2 Jari Lehtonen 76796 68 68 11:50
MA2 Lasse Hirvonen 81864 65 64 12:00
MA2 Hannu Salminen 85800 63 66 12:00
MA2 Harri Ruotsalainen 92102 61 68 12:00
MA2 Miro Joutsen 72904 68 62 12:00
MPM Markku Penttonen 70445 82 78 12:10
MPM Mika Hunnakko 58595 76 87 12:10
MPM Pentti Miettinen 70474 83 82 12:10
MPM Jarkko Jylhä 74330 72 71 12:20
MPM Pasi Heikkinen 93400 77 73 12:20
MPM Sami Kämäräinen 64055 75 77 12:20
MPM Jouko Rosenqvist 26429 74 79 12:20
MPM Peter Seeck 81830 65 72 12:30
MPM Raimo Saunanen 44599 67 71 12:30
MPM Ville Nivalainen 64496 65 73 12:30
MPM Rauno Myllynen 74124 72 69 12:30
MPM Vesa Peippo 80651 68 67 12:40
MPM Mikko Putaja 55284 68 67 12:40
MPM Vesa Muhonen 81548 66 70 12:40
MPM Jouni Räinä 80763 68 69 12:40
MPM Sami Väisänen 48124 64 57 12:50
MPM Pasi Karhu 90789 67 63 12:50
MPM Jani Kotanen 82076 66 68 12:50
MPM Rami Silainen 97090 65 69 12:50
FPO Emmi Kivi 86531 86 86 13:00
FPO Sonja Laine 96090 90 90 13:00
FPM Sari Karhu 97789 82 84 13:00
FPM Tuire Leppänen 70691 82 86 13:00
FPO Mira Ekroos 64928 75 77 13:10
FPO Heidi Helin-Harinen 84796 82 80 13:10
FPO Laura Leppänen 80867 81 82 13:10
FPO Mari Kaipio 91558 81 87 13:10
FPO Maria Asikainen 86809 69 73 13:20
FPO Mari Haukka 55177 67 79 13:20
FPO Heidi Laine 66599 76 71 13:20
FPO Paula Määttä 80764 77 75 13:20
MPO Juuso Kalho 91905 64 62 13:30
MPO Antti Turpeinen 85256 64 62 13:30
MPO Samu Åström 73743 64 62 13:30
MPO Toni Jaatinen 84795 61 65 13:30
MPO Jaakko Halttunen 60278 58 63 13:40
MPO Topias Kuhalampi 58599 64 60 13:40
MPO Jari Pajari 64051 62 62 13:40
MPO Jani Parkkonen 91729 62 63 13:40
MPO Nicolas Lakonen 66627 58 61 13:50
MPO Jani Saukko 53384 60 60 13:50
MPO Dmitri Putskov 70702 59 62 13:50
MPO Miika Voutilainen 58385 59 62 13:50
MPO Oskari Vikström 74130 55 56 14:00
MPO Samuli Koskinen 72143 61 55 14:00
MPO Jarkko Naukkarinen 58919 57 60 14:00
MPO Rauli Savela 80668 58 61 14:00
             
             
             

 

 

 

 

 

Parigolf

Perjantai

Lähdöt klo 16.30-19.00 välisenä aikana.

Ilmottautuminen Bistro Nemossa.

 

Osallistumismaksu 10€ / pari. payout 100% + yllätyspalkinto. Lähdöt aina, kun vähintään kaksi paria on valmiina.

Pelimuoto: Best Shot

Kärkkäinen Open Ylivieskan perinteiden mukaan:

Naispareilta vähennetään lopullisesta heittomäärästä 9 heittoa, ja sekaparilta 4 heittoa

 

Ilmoittautuminen ja pelaajapakettien nouto perjantaina klo. 16.30-18.00 tai lauantaina 7.30-7.45 Lohko A ja klo. 10.20-10.30 Lohko B

 

Vesiliuku kilpailuun ilmoittautuminen perjantaina klo. 16.30-19.00.

Vesiliuku kisaan ilmoittautuneet, ei hotelissa majoittuneet saavat rannekkeet kylpylään.

 

 

LOHKO A MPO, MJ2

Lauantai

klo. 7.30-7.45 Ilmoittautuminen ja pelaajapakettien nouto (Bistro Nemossa) Jos ilmoittaudut jo perjantaina ja noudat pelaajapaketin, voit saapua suoraan pelaajakokoukseen.

klo. 7.45 Pelaajakokous 1.kierros (Bistro Nemossa)

klo. 8.15 1. Kierros

Klo. 13.45Pelaajakokous 2.kierros (Bistro nemo)

klo. 14.10 2.kierros

 

LOHKO B FPO,FPM,MPM,MA2

Lauantai

klo. 10.20-10.30 ilmoittautminen (Bistro Nemossa´) Jos olet ilmoittautunut jo perjantaina niin voit saapua suoraan pelaajakokoukseen

klo. 10.30 Pelaajakokous 1.kierros

klo. 11.30 1.kierros

klo. 16.45 Pelaajakokous 2.kierros (Bistro Nemossa)

klo. 17.10 2. Kierros

 

Sunnuntai

Golflähdöt alkaen

 

8:00     37 36 35   MA2
8:10     34 33 32   MA2
8:20     31 30 29   MA2
8:30   28 27 26 25   MA2
8:40   24 23 22 21   MA2
8:50   20 19 18 17   MA2
9:00   16 15 14 13   MA2
9:10   12 11 10 9   MA2
9:20     61 60 59   MPO
9:30     58 57 56   MPO
9:40     55 54 53   MPO
9:50   52 51 50 49   MPO
10:00   48 47 46 45   MPO
10:10   44 43 42 41   MPO
10:20   40 39 38 37   MPO
10:30   36 35 34 33   MPO
10:40   32 31 30 29   MPO
10:50   28 27 26 25   MPO
11:00   24 23 22 21   MPO
11:10   20 19 18 17   MPO
11:20   5 4 3 2 1 MJ2
11:40   8 7 6 5   MA2
11:50   4 3 2 1   MA2
12:00   3 2 1     FPM
12:10   19 18 17     MPM
Katso kierroksen ryhmät


Kierros 2

19.08.2017

Kierroksella käytetään yhteislähtöä. Kierros alkaa kello 12:00.

Katso kierroksen ryhmät


Kierros 3

20.08.2017

Kierroksella käytetään porrastettua lähtöä; ensimmäiset ryhmät lähtevät kello 08:00.