Maanantai 14.8.2017

RATA JA KISAKESKUS
08:00 - 21:00 Rata avoinna harjoittelulle (vain kilpailuun osallistuvat pelaajat)
10:00 - 19:00 Kisatoimisto ja ilmoittautuminen avoinna kilpailukeskuksella

Tiistai 15.8.2017

RATA JA KISAKESKUS
08:00 - 21:00 Rata avoinna harjoittelulle (vain kilpailuun osallistuvat pelaajat)
10:00 - 19:00 Kisatoimisto ja ilmoittautuminen avoinna kilpailukeskuksella

Keskiviikko 16.8.2017

RATA JA KISAKESKUS
08:00 - 21:00 Rata avoinna harjoittelulle (vain kilpailuun osallistuvat pelaajat)
08:00 - 13:00 Kisatoimisto ja ilmoittautuminen avoinna kilpailukeskuksella

ILMOITTAUTUMINEN JA PELAAJAKOKOUS
14:00 - 16:00 Ilmoittautuminen avoinna, Hyvinkääsali, Kauppatori 1
16:30 - 17:30 Pelaajakokous, Hyvinkääsali, Kauppatori 1
Pelaajakokous ei ole pakollinen, mutta erittäin suositeltava kaikille pelaajille. Mikäli pelaaja ei osallistu pelaajakokoukseen, tulee hänen itse huolehtia tarvittavan tiedon saamisesta.

Pelaajan tulee olla ilmoittautunut ennen ensimmäistä kierrostaan.

Torstai 17.8.2017

KILPAILUPÄIVÄ 1
Ilmoittautuminen mahdollista kisakeskuksella klo 7:30 alkaen
Golflähdöt klo 08:00 alkaen, arvotuin ryhmin luokkakohtaisesti
Tuloskortin nouto väylän 1 toimitsijateltalla viimeistään 15 minuuttia ennen omaa lähtöaikaa.

ALUSTAVAT LÄHTÖAJAT
08:00 - 11:40 MPO (23 ryhmää)
12:00 - 12:30 FPO (4 ryhmää)
12:50 - 14:30 MPM (11 ryhmää)
14:50 - 15:00 FPM (2 ryhmää)
15:10 - 15:50 MPG (5 ryhmää)
16:00 - 16:10 MPS ( 2 ryhmää)

1. kierroksen lähtöajat ja ryhmäjako julkaistaan 11.8.2017.

Perjantai 18.8.2017

KILPAILUPÄIVÄ 2
Golflähdöt klo 08:00 alkaen, luokittain käännetyssä tulosjärjestyksessä
Tuloskortin nouto väylän 1 toimitsijateltalla viimeistään 15 minuuttia ennen omaa lähtöaikaa.

ALUSTAVAT LÄHTÖAJAT
08:00 - 08:10 FPM (2 ryhmää)
08:20 - 10:00 MPM (11 ryhmää)
10:20 - 11:00 MPG (5 ryhmää)
11:10 - 11:20 MPS (2 ryhmää)
11:40 - 12:10 FPO (4 ryhmää)
12:30 - 16:10 MPO (23 ryhmää)

2. kierroksen lähtöajat julkaistaan edellisenä iltana.

PLAYERS PARTY
Lisätiedot ja aikataulut lähempänä tapahtumaa

Lauantai 19.8.2017

KILPAILUPÄIVÄ 3
Golflähdöt klo 08:00 alkaen, luokittain käännetyssä tulosjärjestyksessä
Tuloskortin nouto väylän 1 toimitsijateltalla viimeistään 15 minuuttia ennen omaa lähtöaikaa.

ALUSTAVAT LÄHTÖAJAT
08:00 - 08:10 MPS (2 ryhmää)
08:20 - 09:00 MPG (5 ryhmää)
09:20 - 13:00 MPO (23 ryhmää)
13:20 - 13:50 FPO (4 ryhmää)
14:10 - 15:50 MPM (11 ryhmää)
16:00 - 16:10 FPM (2 ryhmää)

3. kierroksen lähtöajat julkaistaan edellisenä iltana.

Sunnuntai 20.8.2017

KILPAILUPÄIVÄ 4
Golflähdöt klo 09:00 alkaen, luokittain käännetyssä tulosjärjestyksessä, cut käytössä
Tuloskortin nouto väylän 1 toimitsijateltalla viimeistään 15 minuuttia ennen omaa lähtöaikaa.

ALUSTAVAT LÄHTÖAJAT
09:00 - 09:40 MPO, sijat 21-40 (5 ryhmää)
09:50 - 09:50 MPS, sijat 1-4 (1 ryhmä)
10:00 - 10:20 MPG, sijat 1-12 (3 ryhmää)
10:30 - 10:30 FPM, sijat 1-4 (1 ryhmä)
10:50 - 11:30 MPM, sijat 1-20 (5 ryhmää)
11:50 - 12:10 FPO, sijat 1-12 (3 ryhmää)
12:30 - 13:10 MPO, sijat 1-20 (5 ryhmää)

Myös tasatulokset cutin rajalla jatkavat finaalikierroksella. Huomioithan, että tämä vaikuttaa myös alustavaan aikatauluun.

4. kierroksen lähtöajat julkaistaan edellisenä iltana. 


Järjestäjä pidättää oikeuden aikataulumuutoksiin.

Kierros 3

 
1 09:20 Ahola Joonas LFC MPO (Avoin Pro) 188
1 09:20 Korpinen Tomi DKK MPO (Avoin Pro) 191
1 09:20 Karvinen Mikko TDG MPO (Avoin Pro) 197
1 09:20 Peräkylä Kasperi LoFro MPO (Avoin Pro) 198
 
2 09:30 Uusikylä Jan-Mikael EIF MPO (Avoin Pro) 185
2 09:30 Aulu Jarmo TDG MPO (Avoin Pro) 186
2 09:30 Veranen Jali 7k MPO (Avoin Pro) 186
2 09:30 Mustasilta Marko DGH MPO (Avoin Pro) 194
 
3 09:40 Lahti Joni WDGC MPO (Avoin Pro) 178
3 09:40 Niemi Ilkka TFS MPO (Avoin Pro) 182
3 09:40 Mäki Petri TDG MPO (Avoin Pro) 184
3 09:40 Manner Santtu DGCT MPO (Avoin Pro) 187
 
4 09:50 Heikkurinen Hermanni DGH MPO (Avoin Pro) 181
4 09:50 Häme Joonatan LFC MPO (Avoin Pro) 181
4 09:50 Heikkinen Tommi YFK MPO (Avoin Pro) 182
4 09:50 Autio Tuomas ÄhtU MPO (Avoin Pro) 187
 
5 10:00 Savonen Kalle 7k MPO (Avoin Pro) 176
5 10:00 Rasmus Juho BSC DGT MPO (Avoin Pro) 180
5 10:00 Syrjänen Toni-Mikael TT MPO (Avoin Pro) 183
5 10:00 Kaikkonen Mikko BSC DGT MPO (Avoin Pro) 183
 
6 10:10 Männikkö Viljami TFS MPO (Avoin Pro) 176
6 10:10 Råberg Marcus EIF MPO (Avoin Pro) 176
6 10:10 Ylitalo Marko Vikings MPO (Avoin Pro) 178
6 10:10 Rättyä Niko YFK MPO (Avoin Pro) 180
 
7 10:20 Perälä Henri TFS MPO (Avoin Pro) 176
7 10:20 Riittinen Juuso MiFG MPO (Avoin Pro) 179
7 10:20 Lehto Kalle KvLL MPO (Avoin Pro) 180
7 10:20 Rosenqvist Jere DGH MPO (Avoin Pro) 180
 
8 10:30 Tammisto Lauri Mustavaris MPO (Avoin Pro) 176
8 10:30 Poimala Sami TT MPO (Avoin Pro) 177
8 10:30 Sutela Ismo TT MPO (Avoin Pro) 178
8 10:30 Pääkkönen Janne LFC MPO (Avoin Pro) 181
 
9 10:40 Passila Jyrki HMLD MPO (Avoin Pro) 174
9 10:40 Väisänen Juho NFS MPO (Avoin Pro) 175
9 10:40 Nirkkonen Markku TDG MPO (Avoin Pro) 176
9 10:40 Tervo Erkki SK MPO (Avoin Pro) 181
 
10 10:50 Ikonen Jani RF MPO (Avoin Pro) 230
10 10:50 Iso-Markku Nils TH MPO (Avoin Pro) 232
10 10:50 Louhivuori Kalevi SD MPO (Avoin Pro) 178
10 10:50 Helenius Heikki Mustavaris MPO (Avoin Pro) 181
 
11 11:00 Poikonen Saku RFG MPO (Avoin Pro) 225
11 11:00 Ahjoniemi Mikko KFG MPO (Avoin Pro) 231
11 11:00 Kaukomaa Tuomas TT MPO (Avoin Pro) 174
11 11:00 Lampinen Erno DKK MPO (Avoin Pro) 176
 
12 11:10 Vink Riku TT MPO (Avoin Pro) 222
12 11:10 Hakulinen Lassi NoFS MPO (Avoin Pro) 222
12 11:10 Stoor Jalle TT MPO (Avoin Pro) 226
12 11:10 Saunanen Heikki ÄhtU MPO (Avoin Pro) 174
 
13 11:20 Ylätalo Mikko OFS MPO (Avoin Pro) 222
13 11:20 Tervo Aku BSC DGT MPO (Avoin Pro) 232
13 11:20 Lehtinen Rauli TT MPO (Avoin Pro) 229
13 11:20 Tanskanen Tuomo KFG MPO (Avoin Pro) 177
 
14 11:30 Rokkanen Luukas PirFG MPO (Avoin Pro) 224
14 11:30 Vainio Juhani TFS MPO (Avoin Pro) 223
14 11:30 Kurvonen Sampo TT MPO (Avoin Pro) 227
14 11:30 Mertanen Antti TT MPO (Avoin Pro) 224
 
15 11:40 Kuusisto Topi FGCL MPO (Avoin Pro) 223
15 11:40 Sokka Raimo 7k MPO (Avoin Pro) 221
15 11:40 Koutonen Ville NFS MPO (Avoin Pro) 175
15 11:40 Aalto Erik RF MPO (Avoin Pro) 179
 
16 11:50 Kleemola Jani TDG MPO (Avoin Pro) 224
16 11:50 Söderström Matias Mustavaris MPO (Avoin Pro) 220
16 11:50 Ahokas Ville LDG MPO (Avoin Pro) 216
16 11:50 Parviainen Juho OFS MPO (Avoin Pro) 226
 
17 12:00 Kaarela Teemu JFG MPO (Avoin Pro) 228
17 12:00 Blankenstein Harri LFC MPO (Avoin Pro) 232
17 12:00 Stenroos Niklas EIF MPO (Avoin Pro) 230
17 12:00 Ellilä Turkka RF MPO (Avoin Pro) 174
 
18 12:10 Oksanen Matti FGCL MPO (Avoin Pro) 224
18 12:10 Järvenpää Timi TFS MPO (Avoin Pro) 228
18 12:10 Syrjäläinen Mikko Mustavaris MPO (Avoin Pro) 228
18 12:10 Nurminen Eemeli HMLD MPO (Avoin Pro) 225
 
19 12:20 Leinonen Jukka NoFS MPO (Avoin Pro) 219
19 12:20 Kotilainen Antti KivijKi MPO (Avoin Pro) 220
19 12:20 Tuoma Ilari NFS MPO (Avoin Pro) 221
19 12:20 Kempas Niko TT MPO (Avoin Pro) 227
 
20 12:30 Mäkelä Väinö PP MPO (Avoin Pro) 209
20 12:30 Häme Mikael LFC MPO (Avoin Pro) 215
20 12:30 Nieminen Jesse VV MPO (Avoin Pro) 213
20 12:30 Lampinen Dick 7k MPO (Avoin Pro) 223
 
21 12:40 Nissinen Teemu NFS MPO (Avoin Pro) 213
21 12:40 Kuitunen Joonas DGH MPO (Avoin Pro) 214
21 12:40 Pyhältö Jukka KKpBats MPO (Avoin Pro) 217
21 12:40 Räsänen Mikael DIF MPO (Avoin Pro) 224
 
22 12:50 Paju Seppo 7k MPO (Avoin Pro) 207
22 12:50 Piironen Leo NFS MPO (Avoin Pro) 209
22 12:50 Nevala Jani SiikSi MPO (Avoin Pro) 211
22 12:50 Koivu Pasi LDG MPO (Avoin Pro) 216
 
23 17:00 Jaatinen Harri DGH MP40 (Avoin-40) 999
23 17:00 Lindholm Björn EIF MP60 (Avoin-60) 999
 
25 13:20 Hirsimäki Jenna Vikings FPO (Naiset Pro) 289
25 13:20 Anttila Jenni TH FPO (Naiset Pro) 217
25 13:20 Åström Emelie DGH FPO (Naiset Pro) 227
 
26 13:30 Laitinen Maija RaaKi FPO (Naiset Pro) 278
26 13:30 Tuorilainen Terhi RR FPO (Naiset Pro) 291
26 13:30 Turtiainen Niina TT FPO (Naiset Pro) 289
 
27 13:40 Kettunen Anne TFS FPO (Naiset Pro) 262
27 13:40 Lindholm Sini LFC FPO (Naiset Pro) 263
27 13:40 Mutikainen Soile DGH FPO (Naiset Pro) 279
27 13:40 Virtanen Susanna EIF FPO (Naiset Pro) 279
 
28 13:50 Salonen Eveliina NFS FPO (Naiset Pro) 239
28 13:50 Blomroos Henna RF FPO (Naiset Pro) 247
28 13:50 Määttä Hannele TDG FPO (Naiset Pro) 259
28 13:50 Haipus Anna-Sofia ÄhtU FPO (Naiset Pro) 257
 
29 15:50 Kiminki Nina NFS FP40 (Naiset-40) 231
29 15:50 Valsi Anne KMDC FP40 (Naiset-40) 244
29 15:50 Lindqvist Susanna TH FP40 (Naiset-40) 251
 
30 16:00 Elo Anna Mustavaris FP40 (Naiset-40) 287
30 16:00 Savolainen Riitta KvLL FP40 (Naiset-40) 297
30 16:00 Sylman Kristiina TT FP40 (Naiset-40) 293
30 16:00 Kaikkonen Kirsi HaHy FP40 (Naiset-40) 296
 
31 14:10 Vuoristo Pasi Vikings MP40 (Avoin-40) 193
31 14:10 Viksten Jesse TT MP40 (Avoin-40) 197
31 14:10 Huhtamäki Jouni OFS MP40 (Avoin-40) 198
31 14:10 Kälkäjä Jukka OFS MP40 (Avoin-40) 200
 
32 14:20 Kupiainen Janne LFC MP40 (Avoin-40) 189
32 14:20 Karppinen Tapani HH MP40 (Avoin-40) 192
32 14:20 Wiberg Kenneth EIF MP40 (Avoin-40) 192
32 14:20 Huldén Magnus TT MP40 (Avoin-40) 195
 
33 14:30 Määränen Petri TT MP40 (Avoin-40) 190
33 14:30 Nokelainen Tatu DGH MP40 (Avoin-40) 191
33 14:30 Löytynoja Jori OFS MP40 (Avoin-40) 192
33 14:30 Nyholm Bernt EIF MP40 (Avoin-40) 197
 
34 14:40 Koljonen Mika RFG MP40 (Avoin-40) 248
34 14:40 Kanninen Mikko OFS MP40 (Avoin-40) 250
34 14:40 Vesa Kai PirFG MP40 (Avoin-40) 188
34 14:40 Ripatti Kimmo 7k MP40 (Avoin-40) 190
 
35 14:50 Tähtinen Riku MiFG MP40 (Avoin-40) 242
35 14:50 Karvonen Sami NADG MP40 (Avoin-40) 247
35 14:50 Behm Petri NFS MP40 (Avoin-40) 188
35 14:50 Sysimies Niko TT MP40 (Avoin-40) 193
 
36 15:00 Ekström Patrik EIF MP40 (Avoin-40) 242
36 15:00 Kukkonen Jouni 7k MP40 (Avoin-40) 247
36 15:00 Alen Janne RF MP40 (Avoin-40) 188
36 15:00 Asikainen Toni TT MP40 (Avoin-40) 189
 
37 15:10 Piippo Ville TH MP40 (Avoin-40) 235
37 15:10 Haaranen Mikke WDGM MP40 (Avoin-40) 244
37 15:10 Rauha Marko 7k MP40 (Avoin-40) 244
37 15:10 Toivanen Sakari DGH MP40 (Avoin-40) 249
 
38 15:20 Hämäläinen Marko HMLD MP40 (Avoin-40) 233
38 15:20 Nieminen Tomi NFS MP40 (Avoin-40) 239
38 15:20 Nyberg Tommi TT MP40 (Avoin-40) 243
38 15:20 Vuori Jani LFC MP40 (Avoin-40) 188
 
39 15:30 Winterhalter Jani TT MP40 (Avoin-40) 232
39 15:30 Penttala Ari NFS MP40 (Avoin-40) 236
39 15:30 Karonen Jani TT MP40 (Avoin-40) 242
39 15:30 Leskinen Jouni NFS MP40 (Avoin-40) 245
 
40 15:40 Leivo Erkka TDG MP40 (Avoin-40) 232
40 15:40 Holappa Teemu OBT MP40 (Avoin-40) 229
40 15:40 Makkonen Mikko JLK MP40 (Avoin-40) 237
40 15:40 Lehtonen Kimmo VU MP40 (Avoin-40) 242
 
41 08:20 Kaajakari Riku OFS MP50 (Avoin-50) 201
41 08:20 Pönni Timo RFG MP50 (Avoin-50) 205
41 08:20 Kuikka Seppo TT MP50 (Avoin-50) 215
 
42 08:30 Sundman Mikael EIF MP50 (Avoin-50) 263
42 08:30 Suvela Jukka LFC MP50 (Avoin-50) 269
42 08:30 Hirvonen Kai MiFG MP50 (Avoin-50) 201
 
43 08:40 Savolainen Heikki TT MP50 (Avoin-50) 263
43 08:40 Vainio Mika VU MP50 (Avoin-50) 263
43 08:40 Iho Jari DGH MP50 (Avoin-50) 267
43 08:40 Pesonen Markku WDGM MP50 (Avoin-50) 200
 
44 08:50 Kurtti Ilmari OFS MP50 (Avoin-50) 253
44 08:50 Moilanen Maco JoU MP50 (Avoin-50) 249
44 08:50 Pohjalainen Juha TT MP50 (Avoin-50) 256
44 08:50 Malo Markku NFS MP50 (Avoin-50) 271
 
45 09:00 Vesala Kari TT MP50 (Avoin-50) 230
45 09:00 Kotamaki Ville NFS MP50 (Avoin-50) 242
45 09:00 Sandholm Janne PFG MP50 (Avoin-50) 249
45 09:00 Niskanen Jari OFS MP50 (Avoin-50) 257
 
46 08:00 Hynönen Harri HaHy MP60 (Avoin-60) 260
46 08:00 Salminen Ari FBGF MP60 (Avoin-60) 210
46 08:00 Pajunen Kari NFS MP60 (Avoin-60) 229
 
47 08:10 Laitala Kauko NFS MP60 (Avoin-60) 261
47 08:10 Tohni Markku NoFS MP60 (Avoin-60) 263
47 08:10 Jokinen Esko Juha VV MP60 (Avoin-60) 269
47 08:10 Alén Matti NFS MP60 (Avoin-60) 205